Hoteleman.com

Kamu Memur İşçi Alımları | En son haberleri takip edin

Üzümlü Belediyesi 10 İşçi Alacak

ÜZÜMLÜ BELEDİYE BAŞKANLIGI

Yayınlanma Tarihi: 26.08.2020

Çalışma Şekli

Daimi / Deneme Süreli

Son Başvuru Tarihi

31.08.2020

İşveren Statüsü

Kamu

Pozisyon

10

Genel Hususlar ve Özel Şartlar

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:

A) Kuraya Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

3) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

4) Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dahil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.

5) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dahil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenebilir.

6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dahil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.

7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.

10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

B) Kuraya Tabi Talebe İlişkin Özel Hususlar:

– ÇÖPÇÜ MESLEĞİNE MÜRACAAT EDECEK ADAYLARIN; MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ONAYLI “TEHLİKELİ VE ÇOK TEHLİKELİ İŞLERDE HER TÜRLÜ ÇÖP VE ATIK MADDELER İLE İLGİLİ İŞLER” KURS BİTİRME BELGESİNE SAHİP OLMASI GEREKMEKTEDİR.

– ADAYLAR BAŞVURUYA ESAS ALDIKLARI (DİPLOMA, KURS BİTİRME BELGESİ VB.) BELGELERİ 04/09/2020-07/09/2020 TARİHLERİ ARASINDA ÜZÜMLÜ BELEDİYE BAŞKANLIĞI İNSAN KAYNAKLARI VE EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE ŞAHSEN TESLİM ETMELERİ GEREKMEKTE OLUP, EVRAKLARI SÜRESİ İÇERİSİNDE TESLİM ETMEYEN VEYA EVRAK TESLİM ETMİŞ OLMASINA RAĞMEN TALEP ŞARTLARINI TAŞIMAYAN KİŞİLER KURAYA DAHİL EDİLMEYECEKTİR.

– KURAYA GİRMEYE HAK KAZANANLARIN SAYISI, AÇIK İŞ SAYISININ 4 KATINDAN FAZLA OLMASI DURUMUNDA NOTER KURASI ÇEKİLECEKTİR.

– EVRAK TESLİMİNDE: KİMLİK FOTOKOPİSİ, NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ, ADLİ SİCİL KAYDI, ASKERLİK DURUM BELGESİ, DİPLOMA, KURS BİTİRME BELGESİ, SAĞLIK RAPORU (KİŞİ İŞE ALINMASI HALİNDE İSTENİLECEKTİR.) İSTENİLECEKTİR.

– KESİNLEŞEN KURA LİSTESİ, KURA SONUÇLARI, SINAV YERİ VE TARİHİ İLE SINAV SONUÇLARI ÜZÜMLÜ BELEDİYE BAŞKANLIĞINA AİT www.uzumlu.bel.tr WEB SİTESİNDE YAYINLANACAKTIR. AYRICA KİŞİLERE TEBLİGAT YAPILMAYACAKTIR.

-AYRITILI BİLGİ İÇİN: 04464113435

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.