Hoteleman.com

Kamu Memur İşçi Alımları | En son haberleri takip edin

28 Ağustos 2020’den önmeli gündem başlıkları

1- TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Süleymanpaşa Belediyesi tarafından yaptırılan Rumeli İskelesi ve Selanik Meydan Açılış Töreni’ne katılacak.

(Tekirdağ/18.00)

EKONOMİ

1- Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde gerçekleştirilecek Kolay İhracat Platformu Tanıtım Toplantısı’na katılacak.

(İstanbul/11.00)

2- TCMB, temmuz ayı uluslararası rezervler ve döviz likiditesini duyuracak.

(Ankara/10.00)

3- TÜİK, ağustos ayı Ekonomik Güven Endeksi’ni, temmuz ayı motorlu kara taşıtları istatistiklerini ve 2020 yılı girişimlerde bilişim teknolojileri kullanım araştırması sonuçlarını açıklayacak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Avrupa Birliği Dışişleri Bakanları gayriresmi toplantısı yapılacak.

(Berlin)

2- Doğu Akdeniz’deki gelişmeler ile konunun Türkiye ve Yunanistan başta olmak üzere uluslararası alandaki yansımaları takip ediliyor.

(Ankara/Atina/Lefkoşa)

3- Libya hükümetinin ateşkes ilanı sonrasında bölgedeki gelişmeler izleniyor.

(Trablus)

4- Mali’deki askeri darbenin ardından ülkedeki gelişmeler ve dünyadan tepkiler takip ediliyor.

(Dakar/Ankara)

GÜNCEL

1- Büyük Taarruz’un 98. yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde, İhsaniye ilçesindeki Anıtkaya Şehitliği’nde ve Sinanpaşa ilçesindeki Yıldırım Kemal Şehitliği’nde tören düzenlenecek.

(Afyonkarahisar/11.00/13.30)

2- Giresun’daki sel felaketine ilişkin gelişmeler izleniyor.

3- Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) dünya genelinde yayılmasına ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

SPOR

1- Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Anadolu Ajansı Spor Masası’na konuk olacak.

(İstanbul/10.00)

2- Türkiye Futbol Federasyonu, McDonald’s ile Kadın ve Erkek Milli Takımları sponsorluğu anlaşmasını, TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde TFF Başkanı Nihat Özdemir’in katılımıyla imzalayacak.

(İstanbul/11.00)

3- Süper Lig’in son şampiyonu Medipol Başakşehir’in 2020-2021 sezonunda giyeceği formalar, Çırağan Palace Kempinski’de düzenlenecek toplantıda tanıtılacak.

(İstanbul/11.00)

4- Galatasaray Futbol Takımı, TFF 1. Lig ekiplerinden İstanbulspor ile Florya Metin Oktay Tesisleri’nde hazırlık maçı oynayacak.

(İstanbul/17.00)

5- Fenerbahçe, Düzce’de Serkan Acar Resort & Sports Topuk Yaylası Tesisleri’nde Aytemiz Alanyaspor ile hazırlık maçı yapacak.

(Düzce/17.30)

***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Aykırı davrananlar hakkında hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır.

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.