Hoteleman.com

Kamu Memur İşçi Alımları | En son haberleri takip edin

İki belediye başkanı daha koronavirüse yakalandı

Tokat’ın Başçiftlik ilçesi Belediye Başkanı Murat Tunçel’in korona virüs testinin pozitif çıkması sonucu yayladaki evinde izole olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre Başçiftlik Belediye Başkanı Murat Tunçel, Tokat’ta rahatsızlanması sonucu yaptırdığı test sonucu pozitif çıktı. Başkan Tunçel, eşi ve aile bireyleriyle birlikte Başçiftlik ilçesinde bulunan yaylada kendini izoleye aldı. 3 gün önce 92 yaşındaki annesi Fadik Tunçel’i son yolculuğuna uğurlayan Başkan Tunçel’in, yaklaşık 2 hafta önce de oğlunun düğününü yaptığı öğrenildi. Başkan Tunçel’in sağlık durumunun iyi olduğu evinde ilaç tedavisi uygulandığı belirtildi.

Tokat’ta korona virüs vakası görülmeyen tek ilçe idi

Mayıs ayında 8 bin 323 nüfuslu Başçiftlik ilçesi korona virüs vakalarının görülmediği Tokat’taki tek ilçe olarak basında yer almıştı. Başkan Tunçel, o tarihte yaptığı açıklamada pandemi kurallarına göre hareket edildiğini, hastalığın ilçelerine bulaşmaması temennisinde bulunmuştu.

Kayseri’nin Bünyan ilçesi Belediye Başkanı Özkan Altun’un testi pozitif çıktı

Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda korona virüs testinin pozitif çıktığını duyurdu.

Başkan Altun, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Kıymetli hemşehrilerim, aldığımız tüm tedbirler ve kurallara karşı olan hassasiyetimize rağmen maalesef korona virüs testlerim pozitif çıkmıştır. Yaşadığımız bu sürecin ciddiyetini ortaya koyabilmek adına, siz değerli hemşehrilerime bu haberi bizzat vermek, salgının ciddiyetini yeniden paylaşmak, istedim. Sağlık durumum iyi olmakla birlikte, kontrol amaçlı karantina sürecim tüm vatandaşlarımız gibi başlamıştır. Evimde izole durumdayım. Sizlerden ricam lütfen tedbiri elden bırakmayalım. Virüsle mücadelede en etkin yol olan maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına harfiyen uyalım. En kısa sürede görüşmek dileğiyle, Allah’a emanet olun. Dualarınızı eksik etmeyin.”

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.